Milliy gvardiya qo'mondoni general-mayor R. Djuraev bolalar bilan suhbatlashib, ushbu oromgohda ta'til kunlari qanday o'tayotgani, bu erda ular maroqli hordiq chiqarishlari uchun qanday chora-tadbirlar amalga oshirilayotgani bilan qiziqdi. Qo'mondon oromgoh tarbiyachilari va xodimlari bilan birgalikda ushbu oromgohda bolalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
Shu kuni Milliy gvardiya qoshidagi bolalar psixologiyasi markazi mutaxassislari tomonidan kamondan otish Federasiyasi va "Paxtakor kids" bolalar sport maktabi ishtirokida ko'ngilochar tadbir tashkil etildi.
Kun so'ngida Milliy gvardiya ashula va raqs ansambli hamda "Mehribonlik" uyi tarbiyalanuvchilari tomonidan tayyorlangan kontsert dasturi bo'lib o'tdi.

Командующий Национальной гвардией генерал-майор Р. Джураев побеседовал с детьми и поинтересовался, как проходят праздничные дни в этом лагере, какие меры предпринимаются, чтобы они могли насладиться здесь приятным досугом. Командир вместе с воспитателями и персоналом лагеря ознакомился с условиями, созданными для детей в этом лагере.
В этот день специалистами Центра детской психологии при Национальной гвардии было организовано развлекательное мероприятие с участием Федерации стрельбы из лука и детской спортивной школы "Paxtakor kids".
В конце дня состоялась концертная программа, подготовленная Ансамблем песни и танца Национальной гвардии и воспитанниками Дома "Мехрибонлик".