XALQARO HAMKORLIKNING AMALIY JIHATLARI
2023 yilning 23 oktyabr kunidan 4 noyabr kunigacha bo‘lgan vaqt davrida “Forish” tog‘ poligoni bazasida O‘zbekiston va Qirg‘iziston Respublikalari Milliy gvardiyalari maxsus vazifalarni bajaruvchi bo‘linmalari o‘rtasida o‘quv-amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Mashg‘ulotlarning yakuniy bosqichida Qirg‘iziston Respublikasi Qurolli kuchlar Milliy gvardiyasi qo‘mondoni polkovnik T. Ergeshov ham qatnashdi.
Dastur doirasida qo‘mondonlar harbiy va maxsus tayyorlash hamda kadrlar malakasini oshirish bo‘yicha qo‘shma tadbirlar nazarda tutilgan amaliy hamkorlik Rejasini imzolashdi. Shuningdek, mehmonlar Bolalar psixologiyasi Markaziga, Milliy gvardiya Otliq eskadroni va boshqa obyektlarga tashrif buyurishdi.
Tashrif yakunida tomonlar belgilangan rejani amalga oshirishga tayyor ekanliklarini bildirdi. Uchrashuv o‘zaro ishonch va hamdo‘stlik ruhida o‘tdi.

В период с 23 октября по 4 ноября 2023 года на базе горного полигона “Фориш” организован практический учебный тренинг между подразделениями специального назначения Национальных гвардий Узбекистана и Кыргызстана.
На финальную фазу учений прибыл командующий Национальной гвардией Вооружённых Сил Кыргызской Республики полковник Т.Эргешов.
В рамках программы командующие подписали межведомственный План практического сотрудничества на 2024 г., предусматривающий совместные мероприятия по боевой и специальной подготовке и повышения квалификации кадров. Гости также посетили Центр детской психологии, Кавалерийский эскадрон Национальной гвардии и другие объекты.
По итогам визита стороны выразили готовность к реализации намеченных планов. Визит прошёл в духе взаимного доверия, дружбы и добрососедства.